NezaradenéBlog

Leto je tu! A s ním aj teplé počasie, čas dovoleniek, výletov a skvelých zážitkov. Práve preto by ste si nemali nechať ujsť zážitok na vode – na paddleboarde. Máte obavy či to zvládnete? Všetko vysvetlíme, zaučíme, ukážeme, požičiame a Vy sa pádlujete bez obáv.

 

Čo je paddleboarding?

Paddleboarding je čoraz populárnejší vodný šport, ktorý si získal svojich fanúšikov aj u nás na Liptove. Osoba stojí na surfe, ktorá pripomína surfovaciu dosku a pohybuje sa za pomoci pádla. Paddleboard je však doska v ktorej je nafúknutý vzduch a preto lepšie drží na hladine vody. 
Môžete sa stretnúť aj s názov SUP (Stand Up Paddle = padlovanie v stoji)

Prečo vyskúšať paddleboarding?

Paddleboarding je výborný tréningový nástroj. Vedeli ste, že pri pádlovaní rovnomerne zapájate celé telo? Skutočne pri paddleboarde precvičujete a zapájate všetky svaly a tým si formujete letnú postavu. Spájate príjemné s užitočným. 
Pomáha zlepšiť celkovú fyzickú kondíciu a pozitívne vplýva na kardiovaskulárny systém. Ako bonus, pri intenzívnom a pravideľnom tréningu zhodíte pri tom aj pár kíl. 
Nie je to však len o poriadnom tréningu. V prvom rade ide o relaxačnú aktivitu. Veď si predstavte, ako stojíte uprostred vodnej hladiny Liptovskej Mary, nikto a nič Vás neruší a Vy si len užívate plavbu na paddleboarde a letné lúče zapadajúceho slnka. Už sme Vás namotivovali? 

Tipy pre začiatočníkov

Najväčšie obavy majú vždy začiatočníci. Či to zvládnu, či nespadnú do vody alebo ich neprevráti vietor či vlny. To sú nájčastejšie otázky padleboard nováčikov. 
Nemusíte sa však vôbec báť. U nás v SuP Liptov dbáme vždy na bezpečnosť. 
Preto odporúčame dodržiavať nasledovné pravidlá:

1. Ak si neveríte v plávaní, použite plávaciu vestu – aj skúsený plavec sa môže ocitnúť v situácii kedy mu plavecká vesta pomôže. Určite to nepodceňujte. V SuP Liptov máte zapožičanie vesty v cene.
2. Držte sa skupiny priateľov alebo inštruktora – najmä na otvorenej vode je vždy lepšie ako sa držíte skupiny kamarátov alebo nasledujete inštruktora, ktorý Vám vždy ochotne pomôže.
3. Najskôr sa naučte držať rovnováhu – pred vstupom na otvorenú vodu si vyskúšajte ako sa doska na vode správe. Najskôr si skúste na dosku klaknúť a postupne sa postaviť. Ďalšou dôležitou časťou je správne držanie pádla. Pádlo by malo ohnutou časťou smerovať od Vás. Nastaviť by ste si mali aj správne výšku pádla, aby ste sa zbytočne nezohýbali a hlavne nenamáhali. Ruky by nemali byť blízko seba a hlava by ste mali držať stále hore a telo vystreté. 
4. Skontrolujte podmienky – nepriaznivé počasie dokáže narobiť veľké problémy. Napríklad silný vietor Vás dokáže odniesť ďaleko od brehu a návrat bude zdĺhavý a náročný. Nedržte sa blízko plytkých miest, môžet tak poškodiť paddleboard alebo si ublížiť pádom. 

 

SuP LIPTOV

Našim cieľom je poskytovať čo najkrajšie zážitkové výlety na Liptovskej Mare z pohľadu paddleboardu. Podmienky pre túto aktivitu si na Liptove ako stvorené. 
Preto ak plánujete výlet na Liptov, pozývame Vás si paddleboarding vyskúšať. 
Čo všetko s nami môžete zažiť?
– Skupinový paddleboard výlet s občerstvením a pod vedením skúseného inštruktora 
– Celodennú požičovňu paddleboardov na Liptovskej Mare
– Firemný event – teambuilding na Liptove znie ako super nápad
– Paddleboard školu 
– Predaj paddleboard oblečenie značky Helly Hansen a Mystic

Rezervácie na tel. čísle +421915847977 alebo cez Facebook SuP Liptov