Blog

Všetko v živote si vyžaduje kompromisy. Inak tomu nie je ani v prípade skialp lyží značky Völkl VTA 84. Tieto lyže zaraďujeme medzi výborný kompromis viacerých dobrých vlastností, ktoré bežný skialpinista rozhodne ocení (výborná váha, drevené jadro, špeciálne upravený povrch ICE.OFF topsheete). V neposlednom rade pomer cena / výkon, ktorý nepochybne oceníte nielen vy, ale i vaša peňaženka.

Tento model je vhodný pre bežný skialpinizmus, resp. skitouring vo voľnom teréne alebo na zjazdovku, nakoľko lyža perfektne drží aj na tvrdom povrchu.

Zaujímavosť: Skialpinistické lyže značky Völkl VTA 84 majú špeciálne upravený povrch pod názvom ICE.OFF topsheete, čo znamená, že sa na lyžu nelepí sneh, a tak si udržuje počas výšľapu konštantnú váhu. 

Radí Andrej Škovrán, náš skialp #teamMDV specialist

Völkl VTA 84

Pred výšľapom si v prvom kroku skontrolujeme sklznicu, či je v poriadku a či ju nemáme suchú. Ak áno, tak ju pred samotným výšľapom pozalievame voskom. Akonáhle je v poriadku, môžeme na ňu nalepiť pásy, ktoré, ako môžeme vidieť na obrázku, odlepíme z ochrannej fólie. Tá šetrí lep a tým pádom predlžuje životnosť pásov.

Völkl VTA 84

Apelujem na starostlivosť o sklznicu. Dbajte, aby nebola suchá, pretože pásy na suchej sklznici menej držia. Súčasne, keď strhávate pásy, možete na sklznici zanechať lep, ktorý sa prenesie z pásu na sklznicu a lyžovanie je potom taktiež obmedzené, kedže lyže zadrhávajú o sneh, nakoľko nemajú sklz.

Völkl VTA 84

Pásy majú špeciálne upínanie na lyže. Nielenže pásy na lyže nalepíme, ale v prvej fáze vložíme špičku pásu do vymedzeného otvoru na špičke lyží a otočíme koncovku o 90 stupňov. Odborne sa toto upínanie nazýva Skin Pin. Pätka pásu obsahuje klasickú koncovku, ktorú upneme na pätu lyže. Keď tento postup vykonáme správne, pásy sú na lyžiach 100 % pripravené a my sa možeme pustiť do peknej túričky. 😉

Viac o skialpinistických lyžiach značky Völkl VTA 84 sa dozviete tu.